Oferujemy szeroki zakres usług konsultingu oraz pośrednictwa wizowego

Nasz konsultant poinformuje Państwa, co należy zrobić, aby uzyskać paszport lub paszport tymczasowy, oraz przedstawi spis wymaganych dokumentów do złożenia wniosku o wydanie wizy. Pracownik działu doradzi, jak przebrnąć przez formalności, pomoże w zebraniu stosownych dokumentów oraz w ich poprawnym uzupełnieniu. Po dopełnieniu formalności w placówce dyplomatycznej dostarczy Państwu gotowy paszport wraz z wymaganymi dokumentami. Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu informacje były rzetelne i aktualne. Mimo to polecamy każdorazowo przed podróżą odwiedzić stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo i świadomość o regionie, do którego się Państwo wybierają.

Oto informacje wizowe niezbędne przed podróżą. Wybierz destynację i uzyskaj stosowne dostępy do materiałów.
 • Wybierz państwo
 • Arabia Saudyjska
 • Australia
 • Azerbejdżan
 • Bangladesz
 • Białoruś
 • Birma (Myanmar)
 • Chiny
 • Indie
 • Kanada
Zwiń
Arabia Saudyjska
Królestwo Arabii Saudyjskiej to pustynny kraj i państwo muzułmańskie, zajmujące większość Półwyspu Arabskiego. Graniczy z Irakiem, Jordanią, Kuwejtem, Omanem, Katarem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Jemenem. Stolica znajduje się w Rijadzie. Należy ściśle przestrzegać miejscowych norm obyczajowych i religijnych ze względu na surowe kary. Językiem urzędowym jest arabski.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Australia
Australia leży między Oceanem Indyjskim a Pacyfikiem, na południe od Azji i na północ od Antarktydy. Swoją powierzchnią obejmuje kontynent, wyspę Tasmanię i inne mniejsze wyspy na otaczających ją wodach. Stolicą kraju jest Canberra, a największe miasto to Sydney. Z powierzchnią ok. 7,6 mln km2 Australia jest szóstym co do wielkości krajem na świecie. Ze względu na długotrwałą izolację geograficzną, posiada unikalną florę i faunę, a 2/3 jej powierzchni leży w klimacie suchym lub półsuchym. To kraj z wielokulturowym społeczeństwem i bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. Językiem urzędowym jest angielski.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Azerbejdżan
Azerbejdżan leży w południowo-zachodniej Azji. Ograniczony jest przez Morze Kaspijskie na wschodzie, Rosję na północy, Gruzję na północnym zachodzie, Armenię na zachodzie i Iran na południu. Ze względu na różnorodne ukształtowanie terenu, góry i sąsiedztwo „morza”, posiada bardzo zróżnicowany klimat i niezwykle bogatą florę i faunę. Jest rozwinięty gospodarczo i społecznie, plasuje się na poziomie państw Europy Wschodniej. Język urzędowy to azerski.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Bangladesz
Bangladesz położony jest w południowej Azji, w Zatoce Bengalskiej, w delcie rzeki Ganges. Graniczy z Indiami i Mjanmą (Birmą). Jest krajem w większości nizinnym, leży w strefie wilgotnego klimatu zwrotnikowego, gdzie występują wiatry monsunowe. Charakterystyczne są wysokie, utrzymujące się przez cały rok temperatury, i występowanie dwóch pór roku: deszczowej i suchej. Jest jednym z najgęściej zaludnionych Państw świata, z gospodarką opartą głównie na rolnictwie. Stolicą i największym miastem jest Dhaka. Językiem urzędowym jest bengalski.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Białoruś
Jest największym Państwem bez dostępu do morza w Europie. Leży między Polską na zachodzie a Rosją na wschodzie, Litwą, Łotwą na północy i Ukrainą na południu. Populacja Białorusi wynosi 9,5 mln ludności, spośród której 70% jest rosyjskojęzyczna. Oficjalnym językiem jest białoruski.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Birma (Myanmar)
Kraj w Azji Południowo-Wschodniej, graniczący z Morzem Andamańskim i południową Zatoką Bengalską. Graniczy na północy i północnym wschodzie z Chinami, na wschodzie z Laosem i Tajlandią, na zachodzie z Bangladeszem i indyjskimi stanami Nagaland, Manipur i Mizoram. Kraj ten jest również znany jako Birma i nazywany Złotą Ziemią. Językiem urzędowym jest birmański.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Chiny
Chińska Republika Ludowa jest państwem leżącym w Azji Wschodniej. Chiny zajmują powierzchnię 9.598.094 km², co czyni je trzecim co do wielkości krajem na świecie. Pod względem gęstości zaludnienia jest z kolei na pierwszym miejscu. Większą część kraju stanowią wyżyny i góry, a duża część i tak niewielkiej liczby nizin przypada na stepy i pustynie na północy kraju. Przez wieki Chiny były wiodącą cywilizacją, wyprzedzającą resztę państw w dziedzinie sztuki i nauki. Obecnie są na drugim miejscu gospodarki świata. Językiem mówionym jest mandaryński.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Indie
Indie to rozległy kraj w Azji Południowo-Środkowej, zajmujący większą część subkontynentu indyjskiego, ograniczony Himalajami i Karakorum na północy, Morzem Arabskim na zachodzie, Zatoką Bengalską na wschodzie i Morzem Lakkadiwskim na południu. Indie są siódmym co do wielkości krajem na świecie. Językiem urzędowym jest hindi, a dodatkowo w użyciu jest 21 języków, uznanych za oficjalne w poszczególnych stanach.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Kanada
Kanada to drugi co do wielkości kraj na świecie, zajmujący większość północnej części Ameryki Północnej, obejmując rozległy obszar od granicy z USA na południu do koła podbiegunowego na północy. Kanada oferuje szeroki zakres naturalnych krajobrazów i jest podzielona na wiele regionów geograficznych. Jest krajem dwujęzycznym i wielokulturowym, w którym obowiązują dwa języki oficjalne: angielski i francuski.
Wróć do wszystkich
 • Kambodża
 • Kazachstan
 • Namibia
 • Rosja
 • Tajlandia
 • Turcja
 • Uzbekistan
 • Wietnam
 • Stany Zjednoczone Ameryki
Zwiń
Kambodża
Kraj położony jest w południowo-wschodniej części Półwyspu Indochińskiego w Azji Południowo-Wschodniej, graniczy z Wietnamem, Laosem, Tajlandią oraz Zatoką Tajlandzką. 
Kompleks Angkor w północnej prowincji Siem Reap w Kambodży jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Azji Południowo-Wschodniej i najważniejszą atrakcją turystyczną Kambodży. Urzędowym językiem jest khmerski.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Kazachstan
Kazachstan, to państwo w Azji Środkowej, rozciągające się na wschód od Morza Kaspijskiego po Góry Ałtaj i Chiny na zachodzie. Graniczy również z Kirgistanem, Rosją, Turkmenistanem i Uzbekistanem i jest największym śródlądowym krajem na świecie. Klimat Kazachstanu jest zdeterminowany przez jego położenie w środku kontynentu, z dala od oceanu, przez co nie docierają tu masy powietrza morskiego. Klimat kraju jest więc umiarkowany, suchy, skrajnie kontynentalny. Ten wieloetniczny kraj liczy jedynie 17,7 miliona mieszkańców, co czyni go jednym z najsłabiej zaludnionych państw na świecie. Językami mówionymi są kazachski oraz rosyjski.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Namibia
Republika Namibii jest rozległym, słabo zaludnionym krajem położonym wzdłuż południowoatlantyckiego wybrzeża Afryki, graniczącym z Botswaną, Zambią, Zimbabwe, RPA i Angolą. Klimat Namibii to klimat zwrotnikowy, większość jej powierzchni zajmuje rozległy wewnętrzny płaskowyż, który opada ku nadbrzeżnej nizinie, gdzie ciągnie się pustynia Namib, od której pochodzi nazwa kraju. Jest to pierwszy kraj na świecie, który uwzględnił ochronę środowiska w swojej konstytucji. Językami mówionymi są angielski i afrykanerski.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Rosja
Federacja Rosyjska to największy kraj na świecie. Leży częściowo we wschodniej Europie, a częściowo w północnej Azji, granicząc z Oceanem Arktycznym na północy i z 14 krajami: Azerbejdżanem, Białorusią, Chinami, Estonią, Finlandią, Gruzją, Kazachstanem, Koreą Północną, Łotwą, Litwą, Mongolią, Norwegią, Polską i Ukrainą. Klimat kraju jest przeważnie kontynentalny strefy umiarkowanej i podbiegunowej, z niewielką częścią kraju z klimatem monsunowym, a nad Morzem Czarnym klimatem podzwrotnikowym śródziemnomorskim. Moskwa jest stolicą i rdzeniem władzy politycznej oraz centrum kultury i handlu. Petersburg jest drugim co do wielkości miastem Rosji i ważnym rosyjskim portem na Bałtyku. Językiem mówionym jest rosyjski.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Tajlandia
Królestwo w Azji Południowo-Wschodniej. Kraj graniczy z Laosem i Kambodżą na wschodzie, z Malezją na południu oraz z Birmą na zachodzie i północnym zachodzie. Tajlandia jest krajem nizinnym, w środkowej jej części znajduje się Nizina Menamu. Na północnym wschodzie równina Korat ograniczona jest od południa pasmem górskim Dongrak, a od Niziny Menamu górami Thiu Khao Phetchabun. Północną i zachodnią część kraju zajmują pasma górskie Tanen Taunggyi i Doi Luang. Stolicą Tajlandii jest Bangkok, a językiem mówionym jest tajski.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Turcja
Oficjalnie Republika Turcji, kraj położony między Europą a Azją, na półwyspie Anatolii w zachodniej Azji, z małą enklawą w Tracji w regionie Bałkanów w południowo-wschodniej Europie. Turcja graniczy z Morzem Śródziemnym na południu i wschodzie oraz Morzem Czarnym na północy, Armenią, Iranem i Azerbejdżanem (eksklawa Nachiczewan) na wschodzie, Gruzją na północnym wschodzie, Bułgarią i Grecją na północnym zachodzie oraz Irakiem i Syrią na południowym wschodzie. Turcja pod względem ukształtowania powierzchni jest państwem wyżynno-górzystym. Obszar, na którym jest położona, cechuje się aktywnością sejsmiczną. Językiem urzędowym jest turecki.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Uzbekistan
Państwo bez dostępu do morza w Azji Środkowej na południe i południowy wschód od Morza Aralskiego. Graniczy z Kazachstanem na zachodzie i północnym wschodzie, z Turkmenistanem na południowym zachodzie, ma krótką granicę z Afganistanem na południu i Tadżykistanem i Kirgistanem na wschodzie. Położony w Centralnej Azji, rozkwitł dzięki przechodzącemu w dawnych czasach przez te terytoria Jedwabnemu Szlakowi. Uzbekistan leży w strefie aktywnej sejsmicznie. Językami mówionymi są uzbecki i rosyjski.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Wietnam
Państwo leżące w Azji Południowo-Wschodniej, położone na Półwyspie Indochińskim i graniczące z Chińską Republiką Ludową, Laosem i Kambodżą. Jest bardzo zróżnicowany pod względem klimatycznym, pogodowym. Jest drugim państwem na świecie zaraz po Brazylii pod względem uprawy kawy. Słynie także z upraw ryżu, herbaty, tytoniu. 
Językiem mówionym jest wietnamski.
Wróć do wszystkich
Zwiń
Stany Zjednoczone Ameryki
Kraj 50 stanów obejmujący środkową część Ameryki Północnej. Kontynentalne Stany Zjednoczone graniczą z Oceanem Atlantyckim na wschodzie i Oceanem Spokojnym na zachodzie. Mają granice lądowe z Kanadą na północy i Meksykiem na południu. Granice morskie zaś mają z Bahamami, Kubą oraz Rosją. Powierzchnia kraju jest ukształtowana przez równiny centralne, góry na zachodzie, wzgórza i niskie góry na wschodzie, a także krajobraz wulkaniczny na Hawajach. Stany Zjednoczone są trzecim co do wielkości krajem na świecie.
Wróć do wszystkich