Pierwszy Airbus A321XLR trafi do Iberia Airlines

Nowy samolot wyruszy w swój pierwszy lot pod koniec lata.

Iberia jako pierwsze linie lotnicze wprowadzą do swojej floty nowego Airbusa A321XLR, który umożliwi wykonywanie długodystansowych lotów w sposób bardziej zrównoważony i innowacyjny. Ten nowoczesny samolot zużywa około 30% mniej paliwa w porównaniu do szerokokadłubowych modeli. Dzięki niemu hiszpański przewoźnik wzmocni swoją siatkę połączeń długodystansowych.

Jedną z głównych innowacji oferowanych przez A321XLR jest jego zdolność, jako samolotu jednokadłubowego, do wykonywania lotów długodystansowych, zapewniając jednocześnie usługi premium na tym samym poziomie, co modele szerokokadłubowe, takie jak A330 i A350 we flocie Iberii.

Iberia Airlines planują wprowadzenie nowego Airbusa na rynek już pod koniec lata. Pierwsze długodystansowe trasy, które zrealizuje najnowszy nabytek hiszpańskich linii lotniczych, prawdopodobnie będą obejmować Waszyngton i Boston.

Ostatnio Iberia Airlines zostały wyróżnione nagrodą „Outstanding Food Service by a Carrier for Europe 2024” na gali PAX International Awards, co podkreśla ich zaangażowanie w wysoką jakość usług na pokładzie.

Sprawdź szczegóły u konsultantów Weco-Travel lub na iberia.com.