Grupa Air France-KLM inwestuje w zrównoważone paliwo lotnicze.

Grupa Air France-KLM potwierdziła strategiczną współpracę z producentem SAF, firmą DG Fuels, poprzez inwestycję w ich zakład produkcyjny w USA.

Air France-KLM zainwestowało w DG Fuels, wspierając prace rozwojowe niezbędne do podjęcia ostatecznej decyzji inwestycyjnej dotyczącej pierwszej fabryki zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) w Luizjanie.

Grupa nabyła opcję zakupu do 25 milionów galonów/ 75 000 ton SAF rocznie w wieloletnim okresie rozpoczynającym się w 2029 roku.

Inwestycja i opcja zakupu stanowią kolejny ważny krok w kierunku osiągnięcia celu wprowadzenia SAF na poziomie 10% do 2030 roku.

Grupa Air France-KLM zobowiązuje się do redukcji swojego śladu węglowego, dążąc do bycia liderem w zrównoważonym transporcie lotniczym.

W 2022 roku była największym na świecie użytkownikiem SAF, reprezentując 17% światowej produkcji. W porównaniu do tego, Air France-KLM odpowiadały tylko za 3% światowego zużycia konwencjonalnego kerosenu.

W październiku 2022 roku ogłosiły zawarcie umowy na zakup 600 000 ton SAF od DG Fuels, która ma być dostarczana w latach 2027–2036.

Dowiedz się więcje u konsultantów Weco-Travel.