SWISS i SBB oferują więcej połączeń

Linie lotnicze SWISS zacieśniły współpracę ze Szwajcarskimi Kolejami Federalnymi (SBB) i wprowadziły więcej połączeń na trasie z Genewy do Zurychu.

Linie lotnicze SWISS zacieśniły współpracę ze Szwajcarskimi Kolejami Federalnymi (SBB) i wprowadziły więcej połączeń na trasie z Genewy do Zurychu.

Ograniczona usługa powietrzna na tym odcinku, ze względu na kryzys wywołany wirusem COVID-19, przyczyniła się do powiększenia oferty SBB. "Airtrain" będzie kursować między Genewą a Zurychem dziesięć razy dziennie, uzupełniając istniejące połączenia lotnicze. Na podobnej zasadzie funkcjonują już trasy z Zurychu do Bazylei oraz do Lugano, na których częstotliwość kursów sięga już czternastu dziennie.

W ramach usługi "Airtrain" wybrane pociągi SBB między stacją Genewa Cornavin a lotniskiem w Zurychu otrzymają numery lotów SWISS. Podróż tymi pociągami do hubu SWISS w Zurychu jest zawarta w bilecie lotniczym. Nowa opcja obejmuje również wszystkich podróżnych SWISS, rozpoczynających podróż koleją ze stacji Genewa Cointrin.

Na pociąg "Airtrain" wymagany jest ważny bilet, ale również wystarczy karta pokładowa z kodem kreskowym, także w wersji mobilnej oraz potwierdzenie lotu na wybranej trasie SWISS z kodem kreskowym. W przypadku biletów lotniczych bez kodu kreskowego wymagana jest także karta pokładowa. Potwierdzenie lotu bez kodu kreskowego nie wystarczy. W tym przypadku SBB pobierze opłatę w wysokości dwunastu franków szwajcarskich. Bilet ważny jest na dobę przed odlotem oraz jeden dzień po przylocie.