Najpierw zrób test, potem leć!- próbna seria szybkich testów antygenowych na Covid-19

Linie lotnicze Lufthansa Group nieustannie pracują, aby zapewnić swoim pasażerom jak największą swobodę podróżowania, nawet podczas pandemii.

Linie lotnicze Lufthansa Group nieustannie pracują, aby zapewnić swoim pasażerom jak największą swobodę podróżowania, nawet podczas pandemii. Najwyższym priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo i zdrowie. Oprócz wielu, już wdrożonych, środków na lotnisku i na pokładzie, linie lotnicze ściśle współpracują z ekspertami medycznymi, przy znalezieniu kolejnych rozwiązań, aby podróżowanie było jeszcze bardziej wygodne i bezpieczne.

W ramach projektu pilotażowego Austrian Airlines i Lufthansa wprowadzają rejsy, na których cała załoga i wszyscy pasażerowie będą bezpłatnie testowani na obecnośc wirusa Covid-19. „Rejsy testowe na Covid-19” są oferowane na wybranych połączeniach pomiędzy Monachium a Hamburgiem oraz Wiedniem a Hamburgiem od 12 listopada 2020r. Szybki test antygenowy zostanie wykonany przez pracowników służby zdrowia przy użyciu wymazu z nosa i gardła. Pasażerowie mogą spodziewać się wyniku testu w ciągu 10 do 15 minut (Wiedeń) lub 30 do 60 minut (Hamburg, Monachium).

„Rejsy testowe na Covid-19”:

  • OS171 (17:25 Wiedeń - 19:00 Hamburg)
  • OS172 (19:45 Hamburg - 21:20 Wiedeń)
  • LH2058 (09:10 Monachium - 10:30 Hamburg)
  • LH2059 (11:15 Hamburg - 12:30 Monachium)

Test jest obowiązkowy, a wejście na pokład któregokolwiek z tych rejsów jest możliwe tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19 .

Aby mieć wystarczająco dużo czasu przed odlotem na przeprowadzenie szybkiego testu antygenowego, pasażerowie "Rejsu testowego na Covid-19" proszeni są o przybycie na lotnisku co najmniej dwie godziny przed odlotem. Ponadto zalecane jest, aby pasażerowie wcześniej zarejestrowali się na stronie internetowej ośrodka testowego i zamówili bezpłatny szybki test antygenowy. To skróci czas oczekiwania na lotnisku.