KLM z premium economy i nową klasą biznes w 2022 roku

KLM od kilkunastu lat oferuje usługę Economy Comfort.

KLM od kilkunastu lat oferuje usługę Economy Comfort. Są to jednak standardowe fotele klasy ekonomicznej, które mają kilka centymetrów więcej miejsca na nogi i oparcie odchylane w większym stopniu. W nowej klasie ekonomicznej premium mają zostać zastosowane całkiem nowe fotele znajdujące się w oddzielnej części kabiny. Według zapewnień przewoźnika, będą o wiele szersze i wygodniejsze niż w klasie ekonomicznej. Pasażerowie podróżujący w nowej klasie otrzymają także lepszy serwis pokładowy.

Pierwszy samolot KLM wyposażony w klasę ekonomiczną premium poleci już za dwa lata. Będzie to Boeing 787 lub model 777-300ER.

Zgodnie z obecnymi planami, pierwsze Boeingi 787 i 777-300ER przejdą modernizację na początku 2022 roku. Nie tylko zostaną zainstalowane miejsca w klasie ekonomicznej premium, ale również klasa World Business przejdzie metamorfozę. Każdy pasażer klasy biznes będzie mieć bezpośredni dostęp do przejścia.

Dyrektor generalny KLM Pieter Elbers poinformował także, że KLM zawiesił wszelkie niezbędne inwestycje i projekty ze względu na bolesne skutki pandemii COVID-19. Wstrzymana została m. in. budowa nowej siedziby przewoźnika na lotnisku Schiphol. Utrzymane mają zostać jedynie „inwestycje w pasażera”.