KLM nagrodzony za ochronę zdrowia pasażerów

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM otrzymały najwyższą diamentową nagrodę „Diamond Award” w kategorii "Bezpieczeństwo Zdrowia" pasażerów w czasach pandemii COVID-19.

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM otrzymały najwyższą diamentową nagrodę „Diamond Award” w kategorii "Bezpieczeństwo Zdrowia" pasażerów w czasach pandemii COVID-19. Ranking jest opracowywany przez organizację badania rynku lotniczego APEX, a przyznana nagroda to najwyższy możliwy poziom certyfikacji linii lotniczych w zakresie bezpieczeństwa i higieny podróży.

Stowarzyszenie APEX (Airline Passenger Experience Associacion) powstało 42 lata temu i od tego czasu stało się renomowaną organizacją, która zajmuje się badaniami rynkowymi i oceną satysfakcji klienta w odniesieniu do usług linii lotniczych. Po wybuchu pandemii COVID-19, APEX zaczął opracowywać oceny linii w nowej kategorii i stworzył certyfikat „Bezpieczeństwo Zdrowia”. Dotychczasowymi zdobywcami tego wyróżnienia były między innymi Singapore Airlines i Qatar Airways.

KLM to druga europejska linia lotnicza, które otrzymały ten diamentowy certyfikat. Wcześniej takie wyróżnienie odebrały Virgin Atlantic