Bezpieczeństwo i innowacja w czasach pandemii COVID-19

Linie Emirates od początku swego istnienia charatkeryzuje innowacyjność i umiejętność dostosowania się do zmieniającej rzeczywistości.

Linie Emirates od początku swego istnienia charatkeryzuje innowacyjność i umiejętność dostosowania się do zmieniającej rzeczywistości. Nie zmieniło się to również w czasach pandemii, co potwierdzają najnowsze informacje, którymi chcielibyśmy się z Państwem podzielić. Po pierwsze miło nam poinformować, że według Safe Travel Barometer linie Emirates są najbezpieczniejszymi liniami lotniczymi na świecie biorąc pod uwagę obsługę podczas pandemii COVID-19.

Emirates zajmuje czołowe miejsce w światowym rankingu bezpiecznych podróży według Safe Travel Barometer

Linie Emirates, które ustanowiły wiodące w branży standardy bezpieczeństwa od czasu wznowienia działalności w maju, osiągnęły najwyższy wynik „Safe Travel Score” wynoszący 4,4 na 5,0 spośród ponad 230 ocenianych linii lotniczych na całym świecie. Wynik opiera się na niezależnym audycie 26 parametrów zdrowia i bezpieczeństwa, oceniających protokoły bezpieczeństwa, wygodę podróżujących i najwyższą jakość usług oferowanych przez linie lotnicze.

Safe Travel Barometer to najbardziej kompleksowe rozwiązanie do monitorowania i porównywania działań podmiotów w branży turystycznej i hotelarskiej na świecie w obliczu COVID-19. Jego ocena uwzględnia środki bezpieczeństwa i standardy higieny we wszystkich punktach styku podczas podróży, które Emirates konsekwentnie realizuje. Na każdym etapie podróży priorytetem Emirates jest opieka, zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa klientów, pracowników i społeczności.

Zwiększone środki bezpieczeństwa podjęte przez Emirates obejmują dystrybucję bezpłatnych zestawów higienicznych, umiejscowienie barier ochronnych przy stanowiskach odpraw i imigracyjnych, stosowanie środków ochrony osobistej i wprowadzenie nowych protokołów bezpieczeństwa dla personelu pokładowego i pracowników lotniska, a także dodatkowych procedur czyszczenia samolotów. Przewoźnik dba również między innymi o częste czyszczenie i dezynfekcję toalet w samolotach podczas lotów (odbywa się co 45 minut).

Linie Emirates przodowały również pod względem wygody podróżujących, co było kolejną podkategorią uwzględnioną w Safe Travel Barometer. Emirates, jako pierwszy przewoźnik w branży, zaoferował swoim klientom bezpłatne ochronę w przypadku COVID-19, aby umożliwić pewną i spokojną podróż. Jeśli zarażenie wirusem COVID-19 zostało zdiagnozowane podczas podróży, poza miejscem zamieszkania, przewoźnik pokrywa koszty leczenia wynoszące do 150 tys. EUR i koszty kwarantanny w wysokości 100 EUR dziennie przez 14 dni. Zasady rezerwacji Emirates zapewniają także klientom dużą elastyczność i pewność planowania podróży. Mają oni możliwość zmiany daty podróży lub przedłużenia ważności biletu o 2 lata. Ponadto linie lotnicze podjęły inicjatywy, aby pomóc swoim lojalnym członkom programu Emirates Skywards zachować swój poziom członkostwa, wprowadzając nowe sposoby gromadzenia i wydawania mil.