AIR CANADA

AIR CANADA: McMaster HealthLabs, Air Canada i Greater Toronto Airports Authority przeprowadzą dobrowolne badanie COVID-19 dotyczące międzynarodowych podróżnych

Linie lotnicze Air Canada poinformowały , że finalizują wstępne zamówienie na testy szybkiego reagowania ID NOW COVID-19 firmy Abbott w ramach bieżącej oceny technologii i protokołów testowania COVID-19.

Linia lotnicza, która w zeszłym miesiącu współpracowała z McMaster Health Labs (MHL) i Greater Toronto Airports Authority (GTAA) w badaniu osób podróżujących z zagranicy do Toronto-Pearson, powiedziała, że ​wstępne wyniki badania wskazują, że testy mogą pomóc chronić klientów i ułatwić bezpieczne złagodzenie rządowych ograniczeń w podróżowaniu.

„ Rozumiejąc, że będziemy musieli żyć obok tego wirusa w perspektywie krótko- i średnioterminowej dążymy do relacji i wielowarstwowego podejścia, aby zapewnić naszym pracownikom i klientom bezpieczeństwo. Wierzymy, że testowanie będzie kluczem do ochrony pracowników i klientów do czasu pojawienia się bezpiecznej szczepionki. Szybkie testy są również sposobem na umożliwienie rządom złagodzenia obecnych ogólnych ograniczeń dotyczących podróży i kwarantann w wyważony sposób, jednocześnie chroniąc zdrowie i bezpieczeństwo społeczeństwa ”- powiedział dr Jim Chung, dyrektor medyczny Air Canada.

Od czasu rozpoczęcia badania Toronto-Pearson 3 września, MHL przeprowadziło prawie 13 000 testów wsród międzynarodowych podróżników, którzy zgłosili się do udziału. Spośród nich ponad 99% miało negatywny wynik testu na obecność COVID-19, a mniej niż 1% wskazało na COVID-19. Spośród mniej niż 1% wskazujących na COVID-19, ponad 80% jest wykrywanych w teście wstępnym, a reszta w teście dnia 7, przy czym żaden nie został wykryty w teście 14 dnia.

Więcej informacji na temat badania MHL można znaleźć na stronie: aircanada.mediaroom.com