Kontakt z nami:tel: , fax:

Wskazówki dla podróżujących


WecoTimatic

Poniżej, Weco-Travel ma również do zaoferowania specjalną platformę, która pomoże Ci szybko znaleźć najpotrzebniejsze informacje na temat Twojej podróży.

W zasięgu ręki masz pełen pakiet informacji dotyczących kwestii paszportowych, wizowych i zdrowotnych.

Pola "destynacja", "narodowość" i "rodzaj dokumentu" są polami wymaganymi. Im więcej szczegółów  wprowadzisz, tym dokładniejszą informację zwrotną otrzymasz.

Informacje dostępne są w języku angielskim.

Zachęcamy Państwa do monitorowania ogólnodostępnych stron informacyjnych, które charakteryzują się rzetelnością i szybką reakcją na zmieniającą się sytuacją na świecie związaną z pandemią COVID-19.

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej stara się codziennie dostarczać najważniejszych informacji dla obywateli RP. Dostępna jest również sekcja dla podróżujących.

Serwisy rządowe poszczególnych krajów (lista) dostarczą Państwu niezbędnych informacji związanych z podróżowaniem.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) działająca w ramach ONZ dostarcza aktualne informacje na temat rozwoju pandemii na świecie.

W serwisie dostępna jest również interaktywna mapa reprezentująca bieżącą liczbę zakażeń koronawirusem na świecie.

Agencja IATA (International Air Transport Association), której Weco-Travel jest członkiem, dostarcza najświeższych informacji związanych z podróżami lotniczymi.

Dostępna jest również interaktywna mapa reprezentująca obecną sytuację związaną z podróżami lotniczymi.

Unia Europejska oferuje interaktywne narzędzie Re-Open EU (również w języku polskim), które dostarcza mnóstwo informacji dotyczących podróży, zdrowia i bezpieczeństwa w państwach UE.

Bieżącą sytuację związaną z podróżami w dobie pandemi Covid-19 monitorują również serwisy:

TRAVELBANS

OPEN UP FOR BUSINESS

CIBT visas

 

 

Wybierasz się w podróż?

Oto kilka wskazówek i rzeczy, o których warto pamiętać lub sprawdzić przed wylotem, aby cała podróż obyła się bez zakłóceń, z zachowaniem odpowiedniego bezpieczeństwa.

  • Sprawdź restrykcje dotyczące wjazdu do kraju docelowego, oraz ewentualnego kraju tranzytowego. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w serwisach podanych powyżej.
  • Sprawdź czy Twoje połączenie jest cały czas aktualne. W tym celu zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.
  • Jeśli jest to możliwe odpraw się na swój rejs on-line. Wiele linii ze względu na zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podróżnym, wprowadziło ograniczenia w odprawie na lotniskach. Link do odprawy znajdziesz na swoim bilecie.
  • Sprawdź czy linie wprowadziły ograniczenia w bagażu podręcznym. W celu zapewnienia bezpieczeństwa część linii ograniczyła ilość przedmiotów, które można zabrać na pokład. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.
  • Zaplanuj przybycie na lotnisko z odpowiednim zapasem czasu. Ze względu na wprowadzenie nowych procedur bezpieczeństwa i odprawy, czas potrzebny na wejście na pokład samolotu może być wydłużony.
  • Jeśli będziesz podróżować wynajętym samochodem, sprawdź procedury wprowadzone przez wypożyczalnie samochodów. Możesz to zrobić tutaj.
  • Monitoruj swój stan zdrowia, w szczególności temperaturę oraz problemy z oddychaniem. Na większości lotnisk prowadzony jest monitoring zdrowia podróżnych. Jeśli masz jakiekolwiek objawy COVID-19 skontaktuj się z odpowiednimi służbami medycznymi, oraz przełóż swoją podróż na inny termin.
  • Podczas całej podróży wymagane jest zakrywanie ust i nosa. Zabierz ze sobą maseczki ochronne. Jeśli Twoja podróż będzie trwała ponad 3 godziny możesz być proszony o zmianę maseczki na nową po określonym czasie.
  • Dbaj o higienę. Podczas całej podróży często myj lub dezynfekuj ręce. Środki odkażające są udostępniane przez porty lotnicze oraz przez część linii lotniczych. Dobrym pomysłem będzie także zabranie własnego środka dezynfekującego (należy jednak pamiętać, że podczas podróży lotniczej pojemność pojemnika nie może przekraczać 100ml).
  • Zachowuj bezpieczny dystans społeczny, kiedy tylko jest to możliwe. Stosuj się do poleceń pracowników portów lotniczych i linii lotniczych oraz przestrzegaj obowiązujących przepisów.