Kontakt z nami:tel: , fax:

PLL LOT: Wznawiamy loty międzynarodowe!

PLL LOT: Wznawiamy loty międzynarodowe!

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłaszają wznowienie międzynarodowych połączeń pasażerskich, które od 1 lipca poszerzą dotychczasową siatkę połączeń krajowych.

Plany LOT-u na pierwsze dwa tygodnie lipca obejmują przede wszystkim połączenia do krajów strefy Schengen, umożliwiając naszym pasażerom komfort organizowania podróży służbowych oraz realizację wakacyjnych planów. Siatka 20 europejskich kierunków obejmuje: Pragę, Dusseldorf, Wilno, LOT-owski hub w Budapeszcie, Berlin, Wiedeń, Brukselę, Kijów, Amsterdam, Bukareszt, Barcelonę, Tibilisi, Oslo, Split, Dubrovnik, Zadar, Podgoricę, Korfu, Chanię oraz Warnę.

Rejsy są już wprowadzane do systemów rezerwacyjnych. Do 14 lipca wszystkie międzynarodowe rejsy z/do Polski będą realizowane z/do Warszawy. Dodatkowo do wznowionej siatki LOT-u wrócą dwa połączenia z Budapesztu - do Warny i Dubrownika. Oprócz rejsów międzynarodowych, LOT utrzyma także dotychczasowy rozkład ponad  30 lotów krajowych dziennie, z których pasażerowie będą mogli dogodnie przesiąść się w Warszawie na każdy z rejsów zagranicznych.

Nowa siatka międzynarodowych połączeń LOT-u, zaplanowana została na pierwsze dwa tygodnie lipca. O kolejnych kierunkach lub zmianach częstotliwości rejsów będziemy informować w najbliższym czasie.

Wielokrotnie przewoźnik powtarzał , że bezpieczeństwo  pasażerów stanowi dla PLL LOT najwyższy priorytet. I to właśnie było kluczowym czynnikiem przy opracowaniu siatki połączeń. Większość zaproponowanych kierunków to kraje strefy Schengen, które mają stabilną sytuację epidemiczną, zniosły obowiązek kwarantanny dla podróżnych, a więc zapewnią naszym pasażerom komfort i bezpieczeństwo w organizacji wyjazdów.

Obowiązują zasady bezpieczeństwa – wszystkie połączenia krajowe i międzynarodowe LOT-u realizowane będą nadal zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT. Kluczowe obostrzenia obowiązujące zarówno na lotnisku, jak i pokładach samolotów, to m.in. zachowanie dystansu przestrzennego podczas odprawy i w trakcie lotu, obowiązek noszenia maseczek przez cały czas podróży oraz modyfikacja serwisu pokładowego zgodnie z zasadą ograniczonego kontaktu pomiędzy pasażerami i obsługą. Informacje dla podróżnych są na bieżąco aktualizowane na stronie lot.com


Powrót