Kontakt z nami:tel: , fax:

PLL LOT: LOTdoDomu-podsumowanie projektu

PLL LOT: LOTdoDomu-podsumowanie projektu

Prawie 388 rejsów z ponad 71 destynacji na sześciu kontynentach, wykonanych w zaledwie trzy tygodnie - #LOTdoDomu to jedna z najbardziej skomplikowanych organizacyjnie i logistycznie operacji lotniczych w ponad 100-letniej historii polskiego lotnictwa cywilnego.  
Misją PLL LOT realizowaną we współpracy z rządem polskim, było zapewnienie jak największej liczbie rodaków bezpiecznego powrotu do kraju i rodzin, z którymi zostali rozdzieleni przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Misją realizowaną w rekordowym tempie, w warunkach wyścigu z czasem i zamykaniem granic kolejnych krajów. 13 marca wieczorem rząd ogłosił decyzję o czasowym zamknięciu granic Rzeczpospolitej Polskiej oraz zawieszeniu połączeń lotniczych, a już w niedzielę 15 marca ruszyły pierwsze loty czarterowe LOT, które finalnie umożliwiły dziesiątkom tysięcy Polaków szczęsliwy powrót do kraju.
Kończąc operację #LOTdoDomu, PLL LOT aktywizuje swoje działania na polu transportów cargo. W ramach utworzonego mostu powietrznego między Rzeczpospolitą Polską a Chińską Republiką Ludową LOT Cargo wdrożył specjalne rejsy medical cargo, którymi transportowane są obecnie materiały medyczne służące do walki z SARS-CoV-2. Z oferty LOT Cargo na warunkach komercyjnych mogą także korzystać prywatni przedsiębiorcy. Więcej informacji na stronie: lot.com


Powrót