Kontakt z nami:tel: , fax:

Emirates: Inicjatywy na rzecz ochrony środowiska

Emirates: Inicjatywy na rzecz ochrony środowiska

Linie Emirates robią kolejne postępy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Inwestycje w wydajne samoloty i inteligentne techniki latania pozwalające ograniczyć zużycie paliwa w obrębie floty są wyrazem aktywnej i czołowej roli przewoźnika w zwiększaniu ekologiczności podróży lotniczej.

Flota linii Emirates składa się wyłącznie z Airbusów A380 i Boeingów 777, a średni wiek samolotów z uwzględnieniem towarowych Boeingów 777 wynosi zaledwie 5,6 roku – znacznie poniżej średniej w branży. Nowoczesne samoloty szerokokadłubowe pozwalają zmniejszyć emisję spalin i hałasu, a tym samym ograniczyć ślad węglowy, do czego dąży przewoźnik. Ponadto linie wdrażają dobre praktyki w zakresie operacji lotniczych pozwalające ograniczyć zużycie paliwa, ściśle współpracując z organami zarządzającymi ruchem lotniczym na całym świecie.

Niedawno linie Emirates postanowiły ograniczyć użycie plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku na pokładzie wszystkich swoich samolotów i w związku z tym wprowadziły ekologiczne słomki z papieru. Przewoźnik zastąpił ekologicznymi zamiennikami także plastikowe pałeczki i mieszadełka do koktajli oraz torby na zakupy dokonywane na pokładzie, dzięki czemu uda się ograniczyć liczbę plastikowych jednorazówek lądujących na wysypiskach o ponad 81 mln rocznie. To dopiero początek – obecnie linie testują kolejne inicjatywy i przyjmują propozycje ekologicznych rozwiązań od członków personelu pokładowego. Na przykład pracownicy segregują duże butelki plastikowe zbierane na pokładzie i przekazują je do recyklingu w Dubaju i innych miastach w siatce połączeń Emirates. 

W 2017 r. linie Emirates wprowadziły ekologiczne koce na trasach długodystansowych w klasie ekonomicznej. Każdy z nich powstaje z 28 przetworzonych plastikowych butelek, które w przeciwnym razie wylądowałyby na wysypisku. Między innymi dzięki tym działaniom linie Emirates będą rozwijać się w coraz bardziej zrównoważony sposób w obrębie własnego łańcucha dostaw i we wszystkich aspektach działalności.

Oprócz redukcji emisji i odpadów przewoźnik wdraża również inne projekty na rzecz ochrony środowiska, m.in. instalując panele słoneczne na dachach swoich budynków, stosując recykling w biurach i prowadząc szereg kampanii informacyjnych skierowanych do pracowników. Firma Emirates Flight Catering uruchomiła w swoich obiektach instalację solarną, która ma ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 3 mln kg rocznie. Zespół Emirates Engineering oszczędza 11 mln litrów wody rocznie, wykorzystując metodę czyszczenia samolotów „na sucho”.

Grupa Emirates dąży do zrównoważonych działań w interesie klientów, przedsiębiorstwa i środowiska naturalnego


Powrót