Kontakt z nami:tel: , fax:

Cztery lata operacji na trasie Dubaj-Warszawa!

Cztery lata operacji na trasie Dubaj-Warszawa!

Na lotnisku Chopina w Warszawie w ramach jednorazowego pokazowego lotu wylądował dzisiaj Airbus A380 linii Emirates.
Kultowy samolot zrealizował rejs EK179 z okazji czwartej rocznicy otwarcia regularnego połączenia Emirates na trasie Warszawa-Dubaj.

W chwili uruchomienia lotów w lutym 2013 roku Polska została 129. kierunkiem w międzynarodowej siatce przewoźnika. Połączenie stworzyło nowe możliwości dla biznesu, handlu i turystyki, wzmacniając więzi między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską oraz na długie lata tworząc fundamenty niezwykle owocnej współpracy między tymi państwami.

W ciągu ostatnich czterech lat, linie Emirates pomagały dotrzeć do Polski z różnych kierunków w ofercie przewoźnika podróżującym zarówno w celach służbowych, jak i turystycznych, przewożąc na trasie łącznie ponad 700 tysięcy pasażerów. Ponadto usługi Emirates w zakresie przewozów cargo zapewniły polskim przedsiębiorcom kluczowe połączenia, dzięki którym mogą wysyłać swoje towary na nowe rynki zagraniczne szybko i sprawnie.

Airbus A380 wylądował w Warszawie o godzinie 11:20 czasu lokalnego, gdzie został uroczyście powitany przez władze lotniska, grupę VIP-ów, partnerów handlowych, dziennikarzy, a także setki sympatyków linii i samolotu, którzy obserwowali lądowanie zza ogrodzenia lotniska.

Po dokowaniu samolotu przy terminalu goście i dziennikarze mogli zwiedzić jego wnętrze, po którym oprowadzili ich pracownicy wielonarodowego personelu pokładowego Emirates.  Podczas zwiedzania goście mogli na własne oczy przekonać się, jak wyglądają innowacyjne udogodnienia znajdujące się w ofercie pokładowej Emirates – prywatne kabiny w klasie pierwszej, prysznice Shower Spa czy salon pokładowy.

Samolot A380 Emirates przybył do Warszawy jako rejs EK179, odlatując z Dubaju o 8:05 i lądując w Warszawie o 11:20 czasu lokalnego. Lot powrotny realizował jako rejs EK180, odlatując z Warszawy o 14:50, z przylotem do Dubaju o 23:30.

O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera. Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 255 szerokokadłubowych maszyn, w tym 15 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 224 samolotów o wartości ponad 112 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.  
Linie Emirates obsługują loty w 154 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.


Powrót