Kontakt z nami:tel: , fax:

AEROFLOT | tranzyt przez Moskwę - SVO

AEROFLOT |  tranzyt przez Moskwę - SVO

Tranzyt międzynarodowy przez terminale D, E, F.

* Pasażerowie posiadający potwierdzone bilety międzynarodowe (cała trasa na jednym bilecie) z czasem oczekiwana na przesiadkę do 24 godzin, nie potrzebują rosyjskiej wizy tranzytowej i  nie opuszczają strefy tranzytowej połączonych terminali D, E, F lotniska Moskwa-SVO-Szeremietiewo. W czasie oczekiwania na kolejny rejs nie ma możliwości przekroczenia granicy i  wizyty w Moskwie. Powyższe zasady dotyczą wszystkich pasażerów tranzytowych, bez względu na przewoźnika lotniczego, obejmują rejsy SU i LO wraz z ich rejsami codeshare.

Transfer bez wizy nie jest dostępny dla podróży do Rosji, Białorusi oraz na Krym.

Bagaż - loty krajowe w Rosji - dla rejsów AEROFLOT

Pasażerowie podróżujący do Federacji Rosyjskiej przez lotnisko Szeremietiewo,  posiadający jeden bilet na cała trasę podróży ( odcinek międzynarodowy i krajowy ) gdy przelot będzie wykonany samolotami linii AEROFLOT / SU (faktyczny przewoźnik), mają możliwość nadania bagażu na całą podróż odbywaną samolotami AEROFLOT.

Bagaż jest transferowany w Moskwie i dostarczany na kolejny rejs bez udziału pasażera. Odprawa celną i dostarczenie do samolotu nie wymaga osobistego udziału pasażera, - pod warunkiem, że bagaż nie zawiera towarów podlegających przepisom celnym Federacji Rosyjskiej i EACU*.

Bagaż - loty krajowe w Rosji - dla innych linii lotniczych

Pasażerowie podróżujący do Federacji Rosyjskiej przez lotnisko Szeremietiewo,  posiadający jeden bilet na cała trasę podróży ( odcinek międzynarodowy i krajowy ) gdy przelot będzie wykonany samolotami innych linii lotniczych (faktyczny przewoźnik), nie mają możliwość nadania bagażu na całą podróż od portu krajowego w Rosji.

Po przylocie na lotnisko Szeremietiewo należy samodzielnie odebrać bagaż z taśmy bagażowej, następnie przejść przez kontrolę celną i ponownie zarejestrować bagaż na kolejny odcinek podróży (niezależnie od tego, czy bagaż w punkcie wylotu został już oznaczony wywieszką do miejsca docelowego).

Procedura samodzielnego transferu obejmuje wszystkie linie lotnicze, w tym rejsy LOT (przewoźnik faktyczny LO ) i codeshare LO/SU, gdzie Aeroflot występuje jako przewoźnik marketingowy.

 


Powrót