Kontakt z nami:tel: , fax:

AEROFLOT | Shalaika - zawsze na straży!

AEROFLOT | Shalaika - zawsze na straży!

1 lipca został uznany za Międzynarodowy Dzień Psa. Historia święta nie jest nadto obszerna, gdyż zostało ono wyznaczone zaledwie pięć lat temu - w roku 2007. Światowy Dzień Psa to bardzo dobra okazja, aby zastanowić się na swoim podejściem do zwierząt oraz nagłośnić sprawę porzuceń i zaginięć czworonogów.

Pies Sulimova (shalaika) jedna z najmłodszych psich ras, opracowana specjalnie dla Aeroflotu, są stosunkowo małe i bardzo zwinne. Wzrost wynosi około 40-50 centymetrów, średnia waga to 14-15 kilogramów. Pisy Sulimova charakteryzują się samodzielnością i niezależnością, są nieustraszone i odważne, aktywne, bardzo mobilne i przy tym energiczne, szybko wykonują polecenia.

Shalaika to hybryda międzygatunkowa szakala i psa, pochodząca z krzyżówki lapońskich psów pasterskich i złotego szakala turkmeńskiego. Po szakalach odziedziczyły wspaniały węch, kolejną cecha odziedziczoną po szaklach jest zamiłowanie nawet do 60% diety roślinnej. Na dietę psów składają się warzywa, owoce, mięso, zboża.

W 2002 roku psy Sulimova rozpoczęły służbę w Aeroflot, można je spotkać na lotnisku Moskwa-Szeremietiewo. Ich atutem jest to, że są nieduże i ruchliwe, przez co z łatwością i w szybkim tempie penetrują wszelkie zakamarki lotniska i samolotów w poszukiwaniu materiałów wybuchowych i narkotyków. Podobno są w stanie wykryć niebezpieczne substancje nawet z odległości 1 km !

Nie można kupić szczeniaka. Wszystkie psy tej rasy są własnością linii lotniczej, nie są sprzedawane innym krajom ani prywatnym właścicielom.

Opiekunowie psów i psy rutynowo patrolują lotnisko i sprawdzają samoloty, zapewniając bezpieczeństwo. Zawsze na straży  !!


Powrót