United Airlines-nowe rejsy do Europy!

Amerykańska linia lotnicza uruchomi bezpośrednie rejsy do najbardziej znanego chorwackiego kurortu. W planach przewoźnika znalazły się także Grecja oraz Islandia.

Amerykańska linia lotnicza uruchomi bezpośrednie rejsy do najbardziej znanego chorwackiego kurortu. W planach przewoźnika znalazły się także Grecja oraz Islandia. Od lipca 2021 r. United Airlines będą oferować trzy nowe trasy ze Stanów Zjednoczonych do Europy. Przewoźnik poleci bezpośrednio z Newark–Liberty do Dubrownika, z Waszyngtonu–Dulles do Aten oraz z Chicago–O'Hare do Reykjaviku–Keflavík na Islandii.

United poinformował, że chcąc dać pasażerom więcej możliwości podróżowania latem, postanowił dodać bezpośrednie rejsy do krajów, które zaczynają ponownie otwierać się na zaszczepionych turystów.

-Pomiędzy Newark a Dubrownikiem linia będzie latać trzy razy w tygodniu, od 8 lipca do 3 października 2021 r. Rejsy będą wykonywane w poniedziałki, czwartki i soboty maszynami Boeing 767-300ER, którymi podróżować może 214 pasażerów, w tym 30 w klasie biznes i, w zależności od konfiguracji, 46 lub 49 w ekonomicznej premium.

-Rejsy z Waszyngtonu–Dulles do Aten będą obsługiwane codziennie przez Boeinga 787-8 Dreamliner, który pomieści 243 pasażerów – 28 w klasie biznes, 21 w kabinie United Premium Plus oraz 36 w klasie ekonomicznej premium. Pierwszy lot wystartuje 1 lipca, ostatni natomiast 3 października 2021 r. Poza Waszyngtonem, United będzie przez cały sezon letni latać do Aten z Newark–Liberty – także codziennie.

-Codziennie loty z Chicago–O'Hare do Reykjaviku–Keflavík będą odbywać się od 1 lipca do 3 października 2021 r. Na tej trasie polecą od lat znane pasażerom przewoźnika samoloty Boeing 757-200 z 16 rozkładającymi się na płasko fotelami w kabinie United Polaris. United Airlines będą także przez całe lato codziennie latać na Islandię ze swojej bazy w Newark–Liberty.